Najczęściej zadawane pytania

 

  1. Czy płytki klinkierowe/ręcznie formowane można zastosować na ocieplenie ze styropianu lub wełny?

TAK

Coraz częściej inwestorzy używają trwałych i znanych rozwiązań na swoich elewacjach – ściany, wykusze, wiatrołapy, cokoły-podmurówki i inne są układane z płytek i płytek kątowych-narożnych klinkierowych/ręcznie formowanych.
Należy odpowiednio zakołkować styropian/wełnę 6-8 kołków/m2, a także zatopić i zaszpachlować siatkę, po czym całość zagruntować.

  1. W ofercie występują cegły i płytki – czy to ten sam model?

TAK

Każda cegła, cegła połówkowa, płytka i płytka narożna występują w tym samym rodzaju, a więc możemy dobrać płytkę do cegły i odwrotnie – i używać na elewacji czy w naszym domu różnych kombinacji i rozwiązań

  1. Jak pakowane są płytki klinkierowe/ręcznie formowane?

Płytki pakowane są w pudełka kartonowe po około 36szt w każdym. Następnie paletowane.

Na jednej palecie pakujemy do 50 kartonów (1800 szt płytek).

  1. Jakie są różnice pomiędzy płytkami DACH I KLINKIER, a marketowymi?

Nasze płytki to produkty naturalne wypalane z gliny i dodatków w tradycyjnych piecach w wysokiej temperaturze – niepowtarzalne, klimatyczne i bezpieczne dla użytkowników. Imitacje, które można spotkać w marketach to betonowe, gipsowe lub inne odlewy, których jakość techniczna i wizualna jest kiepska i trudna do porównania z oryginałem.

  1. Czy do płytek prostych zawsze dokupię narożniki?

TAK

Każda płytka prosta ma swój odpowiednik w narożniku – możemy więc wykonać zabudowę ściany w taki sposób, że uzyskamy efekt muru z litej cegły.

  1. Czy cegły ręcznie formowane mają 4 lica?

TAK

Każda cegła DACH I KLINKIER jest z czterech stron oryginalna – czyli możemy zabudować ją w każdy możliwy sposób. Jeżeli ścianka w naszym domu już istnieje to podobne możliwości zapewni płytka prosta i narożnik.

  1. Czy mają Państwo ekipy montażowe do płytek/cegieł ręcznie formowanych?

TAK

Do zakupionych u Nas płytek/cegieł ręcznie formowanych mamy ekipy wykonawcze, które wykonają montaż w Państwa domach i mieszkaniach.